Výrobca: Frutos Secos Auro
Kód produktu: so0080
Dostupnosť: 65
10.80€
Bez DPH: 9.00€

Množstvo

Na slnečnicovom oleji pražené kešu oriešky, dochutené troškou morskej soli - 400g

Zloženie: oriešky kešu pôvodom z Vietnamu, slnečnicový olej, soľ

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energetická hodnota 2475KJ (591Kcal), tuky 43,48g - z toho nasytené mastné kyseliny 7,48g, sacharidy 31,17g - z toho cukry 8,55g, bielkoviny 18,81g, soľ 1,39g

Krajina pôvodu:  Vietnam

Krajina balenia: Španielsko

Kešu je pôvodom zo Strednej Ameriky, Karibských ostrovov a severnej časti Južnej Ameriky. Portugalskí kolonisti v Brazílii začali vyvážať kešu orechy už v roku 1550. V roku 2017 boli hlavnými výrobcami Vietnam, India a Pobrežie Slonoviny.

Kešu udržujú zdravé srdce, pomáhajú s cukrovkou, udržujú zdravé cievy a nervy, udržujú zdravé kosti, znižujú riziko vzniku žlčových kameňov, podporujú imunitu, pomáhajú pri chudnutí.

- Nie všetky tuky sú pre vás zlé a niektoré druhy tuku môžu skutočne pomôcť vášmu zdraviu srdca. Kešu obsahujú zdravé mononenasýtené tuky, vrátane kyseliny olejovej a kyseliny palmitolejovej. Toto sú esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú spojené s nižšími hladinami nezdravého LDL cholesterolu a vyššími hladinami zdravého HDL cholesterolu. Výsledkom je, že spotreba mononenasýtených tukov v kešu je spojená so zníženým rizikom kardiovaskulárnych ochorení.

- Kešu pomáhajú s cukrovkou

- Kešu udržujú zdravé cievy a nervy

Kešu vďaka vysokému obsahu horčíka pomáhajú regulovať neurotransmitery, ktoré posielajú správy do celého mozgu a nervového systému. Meď a železo zase pracujú spoločne a pomáhajú telu formovať sa a používať červené krvinky. To zase udržiava zdravé cievy a nervy

- Kešu udržujú zdravé kosti

Minerálom, ktorý udržuje kosti v dobrej kondícii je horčík. Kosti síce obsahujú viac vápnika ako horčíka, ale horčík je tým minerálom, ktorý zaisťuje ich pevnosť.

Kešu znižujú riziko vzniku žlčových kameňov

Žlčové kamene sú tvorené tvrdeným cholesterolom alebo zlúčeninou nazývanou bilirubín a môžu byť veľmi bolestivé. Konzumácia kešu orechov každý deň znižuje riziko bolestivých žlčových kameňov.

- Kešu podporujú imunitu

Okrem vysokého množstva medi sú kešu veľkým zdrojom zinku. Ak máte nedostatok zinku, ohrozí to fungovanie vášho imunitného systému, pretože tento minerál je dôležitý pre rozvoj buniek imunitného systému, produkciu antioxidačných enzýmov a aktivitu regulátorov imunitného systém.

- Kešu pomáhajú pri chudnutí

Hoci kešu orechy sú považované za tuky, obsahuje dobrý cholesterol - HDL. Takže na rozdiel od všeobecného presvedčenia, tí, ktorí jedia kešu aspoň dvakrát týždenne, získavajú v porovnaní s tými, ktorí ich jedia menej, nižšiu hmotnosť.

A okrem tohoto,  sú vynikajúce....

Použitie: len tak na pochrúmanie, do slaných jedál, šalátov.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie