Výrobca: Frutos Secos Auro
Kód produktu: so0032
Dostupnosť: 6
8.90€ 9.50€
Bez DPH: 7.42€

Množstvo

Pečené lieskové oriešky, 500g

Zloženie: lúpané a pečené lieskové oriešky 

Výživové hodnoty na 100g výrobku: energetická hodnota 2935KJ (701Kcal), tuky 63,34g - z toho nasytené mastné kyseliny 6,19g, sacharidy 18,33g - z toho cukry 0,03g, bielkoviny 14,41g, soľ 0g

Krajina pôvodu lieskových orieškov: Turecko

Krajina balenia: Španielsko

Zaujímavosti: Lieskovce majú síce veľkú energetickú hodnotu, ale sú plné živín podporujúcich zdravie. Spolu s mandľami, kešu, vlašskými a pekanovými orechmi majú najviac bielkovín – až kolo 15%. Pomáhajú znižovat zlý cholesterol a zvyšovať ten dobrý. Obsahujú vysoký obsah kyseliny listové a veľký obsah vitamínu E, ktorý je známy ako silný antioxidant. Lieskovce sú bohaté na minerálne látky ako napríklad mangan, železo, draslík, vápnik, horčík. 

Použitie: Pred použitím je dobré ich na pár hodín namočiť, chutnajú potom ako čerstvé. Skúste si vyrobiť mlieko z lieskových orieškov. Príjemne voní a chutí po lieskovcoch. Stačí nechať cez noc namočiť cca 80g lieskovcov, druhý den zliať vodu, doplniť čerstvú vodu (asi 700ml), rozmixovať a precediť.  A ak máte dobrý mixér, vyskúšajte vyrobiť maslo s opečených lieskovcov. Určite môžete pridať aj do rôznych koláčov. 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie